Pravděpodobně ho vůbec neznáte. DJ Guy-G se stal chtě nechtě šedou eminencí českého hiphopu. Odvážné tvrzení? Guy-G je totiž člověk, který rýmuje do bloku od roku 96, je producentem 5. alb a hlavně skvělý MC a DJ, jehož předposlední deska One man show a poslední Vidlák se vrací, bez většího zájmu ukazuje, kam také může směřovat český hip hop.

Během několika let svého působení se kolem něho vystřídalo několik úspěšných i neúspěšných projektů. 2001-2003 to bylo seskupení Guy a Haš. V tomto složení nahráli první bezejmenné demo, které si v úzké veřejnosti (vypálilo se asi 30 nosičů) získalo slušný respekt. Později se k projektu přidal MC Šídla a vznikl Hysteria Band. To se psal rok 2004 a nakroutilo se další CD Indaštrýc. Co víkend, to minimálně jeden koncert. Sice víceméně vesnická liga, ale liga. Největší úspěch HB zaznamenal druhým místem v soutěži „Utkej se v rapu“. Ale než se stihlo cokoli dalšího zrealizovat, rozešli se každý svojí cestou. Guy-G ale nelenil a pokračoval v muzicírování. Jednak na své solo cestě (CD Já a můj walkman 2007) tak i později s projektem Next Level (CD Hm…2010), který se žánrově ubíral jiným směrem. Proto G následně projekt opustil. V roce 2012 vzniklo album One man show, které obsahuje zatím nejúspěšnější pecku Vidlákův rap, ke které byl následně natočen videoklip. Po sedmi letech DJ Guy-G nahrál zatím poslední desku Vidlák se vrací. K tomuto albu se ještě před křtem natočily 4 videoklipy a to Kluk z malýho města, Hudba, Dvě strany mince a Kapela o jednom muži. Na podzim jste si ho mohli všimnout v soutěží Česko Slovensko má talent, kde sklidil velké ovace poroty i publika.

DJ Guy-G spolupracuje s kapelou Matchbox CF. Tento projekt by se dal žánrově definovat jako elektronický Rap´n´roll. Elektronický podklad hluboce podporuje živá basa, které udává tón Tomáš Copa Kopecký (Walk Chock Ice) a ostré kytarové rify od Jardy Koziola (Tajpan). Na vrch rap v podání Guy-G a Remy Bruino. Zatím neexistuje žádná nahrávka, ale to je jen otázka času.

Něco z tisku

Guy G exhibuje živě s mikrofonem v ruce na pódiu stejně tak skvěle, jako na výše zmíněném albu, které si sám produkoval a na které si ironicky navzdory názvu pozval spoustu skvělých hostů. Obsahuje patnáct skladeb, plných nosných textů, které jsou podepřeny skvělou instrumentální prací na každém tracku, rozmanitými náměty a hostování kapel, projektů a MCs jako je Station Peace, Sestry v rýmu, Black Fish, Hanka Kosnovská (Nil ) a mnoha dalších.

Album One man Show, vydané pod hlavičkou Okinawa Sunshine Club určitě stojí za poslech. Guy G vystrčil růžky a nenápadně se minimálně svou kvalitou vkrádá do české první ligy.